"Як швидко перезапустити деревообробну та меблеву галузі", - Олександр Ковальчук

Працюємо над відродженням економіки. Для моєї рідної Рівненщини деревообробна та меблева галузь є стратегічною. В області десятки деревообробних та меблевих підприємств, які дають роботу тисячам рівнян. Українська меблева галузь до війни була одним з найбільш перспективних секторів економіки. Тільки в 2021 році експорт українських меблів становив 1,05 млрд. дол. США. А ми із впевненістю розвивали Рівненський меблевий кластер. Але 24 лютого все змінилось…

Другий місяць в крані триває війна. Російські окупанти прагнути знищити українців, знекровити нашу державу, зупинити нашу економіку – зробити все, щоб ми не були спроможні чинити опір. Але, у орків нічого не вийде! Наші підприємства мають працювати, створювати робочі місця, платити заробітні плати українцям, наповнювати бюджет, з якого ми фінансуємо наші Збройні Сили.Зараз на заклик Президента України Володимир Зеленський колективи меблевих підприємств всіма силами намагаються відновити виробництво, віднайти нові шляхи логістики готової продукції та постачання сировини. Однак, без допомоги держави ефективно перезапустити роботу галузі неможливо.

Саме тому, на прохання меблевиків звернувся до Кабінет Міністрів України, Міністерство економіки України з проханням допомогти підприємствам галузі наступними кроками:

1️⃣ Від Кабінету Міністрів України публічно звернутися до міжнародних організацій Forest Stewardship Council (FSC) та Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC), світових меблевих ритейлерів (IKEA, JYSK, XXLUZ, HOMECENTER, тощо) із закликом відновити роботу з перевірки легальності походження деревини на території України, де не ведуться бойові дії.

2️⃣ Гарантувати максимально прозору роботу Державного агентства лісових ресурсів України та підзвітних йому державних лісогосподарських підприємств щодо FSC та PEFC сертифікації українських лісів та заготовленої деревини. Втративши можливість купувати і використовувати сертифіковану українську деревину, виробники фанери та деревостружкових плит, меблевики не зможуть виконувати контракти з експорту меблів.

3️⃣ Збільшити кількість дозволів для українських перевізників, у тому числі за рахунок дозволів, наданих перевізникам із держав-партнерів. Або домогтися запровадженням бездозвільного режиму всіма країнами ЄС (за прикладом Румунії, Угорщини, Італії, Болгарії тощо). У зв’язку з війною абсолютно всі європейські транспортні компанії відмовляються надавати будь-які послуги (в тому числі оренди транспортних засобів) українським компаніям та на українській території. Як результат, фактично до міжнародних перевезень залучаються лише українські перевізники, які дуже швидко використають усі наявні дозволи для здійснення міжнародних перевезень.

4️⃣ Заборонити експорт всієї української деревини в необробленому вигляді. Включити деревину до переліку стратегічних товарів необхідних для відновлення української економіки.

5️⃣ Якнайшвидше припинити продажі необробленої деревини на експорт по прямих договорах (особливо це стосується лісгоспів АПК, які останніми днями активізували свою діяльність). Максимально унеможливити зловживання та махінації у сфері продажу деревини в період воєнного стану.

6️⃣ На рівні Кабінету Міністрів визнати деревообробну та меблеву галузі стратегічними для швидкого відновлення економіки. При Міністерстві економіки створити робочу групу для оперативного вирішення проблемних питань відновлення виробництва деревообробних та меблевих підприємств. Залучити до роботи групи представників профільних міністерств, Державного агентства лісових ресурсів України, Української асоціації меблевиків та Європейської Бізнес Асоціації.Маємо максимально сприяти роботі галузі, котра має значний потенціал швидкого відновлення виробництва, збереження та створення нових робочих місць для українців, в тому числі й для внутрішньо переміщених осіб. Саме такі кроки дозволять в складний воєнний час збільшити надходження до бюджету та використати їх на підтримку Збройних Сил України.Сильні разом! Переможемо! Бо українці

Дякуємо!

Ваше повідомлення було успішно відправлено.