ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ

ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ

2021 рік

Станом на 2021 рік серед 77 законопроєктів, зареєстрованих Олександром Ковальчуком протягом двох років роботи Верховної Ради IX скликання, 16 стали чинними законами і це найкращий показник серед інших депутатів-мажоритарників Рівненщини (за даними руху "Чесно").

Потрапив у ТОП-12 депутатів ВРУ, які ініціювали найбільше реформаторських законів у 2021 році. (Дані наводить незалежна аналітична платформа "Вокс Україна").

2022 р.

Станом на 2022 р. як депутат ініціював 114 актів, понад 35% з них були ухвалені. Що є найкращим показником cеред рівненських депутатів. Головна тематика - економічна політика, а також галузевий розвиток, правова політика, державне будівництво, соціальна політика, безпека та оборона.

  • Має найбільший серед мажоритарників з Рівнещини відсоток голосувань «за» - 44,4%;
  • Має найменше пропусків пленарних засідань ВРУ серед колег з Рівненщини - 5,1%.
  • Найактивніше серед рівненських колег користувався правом виступу у парламенті. Брав слово 62 рази, сукупно говорив 1 годину 2 хвилини і 51 секунду.
Народний депутат Олександр Ковальчук є автором законів України №1402-ІХ та №1403-ІХ, які дозволили пільгове розмитнення так званих «євроблях».

Олександр Ковальчук запропонував митне оформлення транспортних засобів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року за новою формулою.

Вона діяла протягом 180 днів з дня набрання чинності цього закону.

Формула не залежить від вартості автівки, а лише від віку, об’єму та типу двигуна. Право на таке розмитнення отримали водії, що реєструють не більше одного авто на особу.

Дія закону також не поширюється на транспортні засоби, що не відповідають екологічним нормам "Євро-2" або мають походження з країни, визнаною державою-агресором або з тимчасово окупованих територій.

Станом на 14 листопада оформлено понад 85 тис. авто на “єврономерах”. А до державного бюджету вже сплачено суму близько 3 млрд грн. Ці кошти спрямували на боротьбу з COVID-19 та вакцинацію населення.

Скористатися спрощеним митним оформленням та оподаткуванням авто на “єврономерах” згідно із законами України №1402-ІХ та №1403-ІХ можна було до 10 листопада 2021 року включно.

Учасники бойових дій, які перебували безпосередньо на території Операції Об'єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів (з 15 травня 2021 року), можуть скористатися цими спрощеннями до 08 лютого 2022 включно.

Дякуємо!

Ваше повідомлення було успішно відправлено.